W trakcie ucieczki zgubili cały łup - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie ucieczki zgubili cały łup

Data publikacji 05.02.2020

W ręce bielańskich mundurowych wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o usiłowanie kradzieży kosmetyków o wartości ponad 5 tys. złotych, w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy. 28-latek z 57-letnim wspólnikiem zabrali z półek 24 flakony perfum, za które nie mieli zamiaru zapłacić. Podczas ucieczki z pękniętej torby, wysypał im się cały łup. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży mienia wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do jednej z drogerii na terenie Bielan przyszli dwaj mężczyźni. 28-latek i jego 58-letni kompan do torby spakowali zabrane z półek perfumy. Torba okazała się jednak wadliwa, bo kiedy uciekali ze sklepu pomijając kasy, pękła. Mężczyźni zgubili cały łup. Zdarzenie nie umknęło uwadze pracowników ochrony, którzy natychmiast powiadomili policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali nieuczciwych klientów, towar został zwrócony do sklepu.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty usiłowania kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Mężczyznom grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/PŚ