Chciał dać „łapówkę” policjantom - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał dać „łapówkę” policjantom

Data publikacji 06.02.2020

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem bez uprawnień. 26-latek, wiedząc o grożącym mu zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz surowym mandacie, zaproponował funkcjonariuszom 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzuty korupcyjne, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 20.00 bielańscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki MG. 26-latek już na wstępie przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, bo nie zdał egzaminu. Kiedy funkcjonariusze powiedzieli, że za popełnione wykroczenie ukarzą go mandatem, mężczyzna zaproponował im 100 złotową łapówkę w zamian za odstąpienie od interwencji.

Zatrzymany został przewieziony do komendy na Żeromskiego. Następnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzuty obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym oraz nakłaniania do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyźnie grozi za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/ea