O bezpieczeństwie przed feriami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie przed feriami

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci bielańskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili spotkanie z uczniami klas pierwszych, ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Aspekt, aby przekazać im wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w województwie mazowieckim, policjanci bielańskiej  komendy oraz pracownicy delegatury BBiZK przeprowadzili spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Aspekt.

Najmłodsi uczniowie wysłuchali wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w dniach wolnych od nauki szkolnej. Policjanci opowiadali o zagrożeniach związanych z „dzikimi” lodowiskami, przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne. Przekazali również informacje o tym w jaki sposób reagować i powiadamiać o wypadkach wymagających interwencji służb ratowniczych pod numerem 112.

Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bielany książeczki „Kapitan Wyderka” oraz odblaskowe zawieszki.

asp. Kamila Szulc

  • Na zdjęciu dwie policjantki w świetlicy szkolnej opowiadają zgromadzonym dzieciom o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.
  • Policjantka rozdaje dzieciom zawieszki odblaskowe