Policjanci udaremnili wyłudzenie 30 000 złotych - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 30 000 złotych

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którzy w jednej z placówek bankowych usiłował wyłudzić kredyt. 35-latek posłużył się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o jego zdolności kredytowej. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Zatrzymanemu grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością  gospodarczą i korupcją  bielańskiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu kredytu w wysokości 30 000 złotych, na szkodę jednego z banków. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w momencie, gdy przyszedł do banku i zgłosił się po kredyt. 35-latek posłużył się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o jego zdolności kredytowej.

Zatrzymany został przewieziony do komendy na Żeromskiego, gdzie usłyszał zarzut przedłożenia sfałszowanych dokumentów  w celu uzyskania pożyczki gotówkowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/ea

  • Na zdjęciu w pomieszczeniu komendy siedzi zatrzymany mężczyzna, na drugim planie policjanci siedzący przy biurkach, policjant siedzący z prawej strony pisze na komputerze.