„Bezpieczne ferie” z bielańskimi policjantami - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne ferie” z bielańskimi policjantami

Data publikacji 20.02.2020

W czasie ferii, w ramach realizacji programu „Bezpieczne ferie” uczniowie wypoczywający w stolicy mogą korzystać z organizowanych zajęć, w różnych miejscach na terenie dzielnicy. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci i przedstawiciele BBiZK odwiedzają poszczególne placówki, a także zapraszają dzieci do komendy, przypominają wówczas o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i sprawić, by po dwóch tygodniach ferii wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.

W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku policjanci wspólnie z pracownikami delegatury BBiZK odwiedzili kino „Wisła” na warszawskim Żoliborzu.

Policjanci i przedstawiciel BBiZK m. st. Warszawy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomnieli o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku i podczas zabaw w szkole czy świetlicy. W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę na zachowaniu ostrożności podczas korzystania z lodowisk. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele pytań. Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkania wiedzy dzieci otrzymały kolorowanki pt. „Kapitan Wyderka” oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Na zakończenie spotkania policjanci życzyli uczniom i bezpiecznego i bardzo atrakcyjnego wypoczynku, a przede wszystkim prawdziwej zimy.

 asp. Kamila Szulc

  • Na zdjęciu w sali kina Wisła policjantka opowiada licznie zgromadzonym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa.