Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszty dla podejrzanych o włamania do mieszkań

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy na terenie Suwałk przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy podejrzewanych o włamania do mieszkań oraz zabezpieczyli skradzioną biżuterię, pieniądze i kosmetyki. 63 i 43-latek wpadli na „gorącym uczynku”. Na wniosek funkcjonariuszy z Suwałk wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy rozpracowywali szajkę, zajmującą się włamaniami do mieszkań nie tylko w Warszawie, ale również na terenie całej Polski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy dostawali się do pomieszczeń wyłamując zamki lub otwierając drzwi za pomocą dopasowanych narzędzi. Z rabowanych mieszkań wynosili biżuterię, pieniądze, monety oraz markowe kosmetyki.

Kryminalni analizowali wszystkie podobne sprawy oraz prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego. W ten sposób wytypowali osoby mogące mieć związek z włamaniami. W minionym tygodniu na terenie Suwałk funkcjonariusze „na gorącym uczynku” zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy, przy których znaleźli narzędzia służące do otwierania zamków, rękawiczki, telefony, klucze oraz skradzione przedmioty, w tym złotą i srebrną biżuterię, pieniądze, kosmetyki o znacznej wartości. Policjanci ustali, że zatrzymani mają na koncie również włamanie do mieszkania na terenie Ełku.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego suwalskiej komendy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym dwa zarzuty za popełnione przestępstwa oraz zawnioskowali o areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 63 i 43-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanym, karanym w przeszłości za kradzieże z włamaniem grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

asp. Kamila Szulc/mb

 

 

  • Na zdjęciu śrubokręty, klucze, obcęgi znalezione przy zatrzymanych
  • Na zdjęciu klucz, rękawiczki, nożyk i kombinerki  znalezione przy zatrzymanych.
  • Biżuteria, pierścionki, łańcuszki i bransolety znalezione przy zatrzymanych.
  • Na zdjęciu banknoty w nominałach po 10,  50, 100 i 200 złotych oraz monety groszówki.
  • Na zdjęciu biżuteria łańcuszki, pierścionki znalezione przy zatrzymanych.