Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 24.04.2020

W ręce bielańskich policjantów z wydziału kryminalnego wpadli mężczyźni podejrzani o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy oraz kokainę, z których można było przygotować blisko pół tysiąca porcji narkotyków. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego podczas prowadzonych działań przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Przy zatrzymanym 45-latku funkcjonariusze znaleźli dwa foliowe pakiety z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku.

Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że kolejne środki odurzające mogą znajdować się w miejscach zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. W trakcie przeszukania mieszkania 45-latka policjanci zabezpieczyli  jeszcze różnokolorowe tabletki, zawiniątka z białym proszkiem oraz wagi jubilerskie. U drugiego z mężczyzn znaleziono susz roślinny.

Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom, które potwierdziły, że są to amfetamina, marihuana, ecstasy i kokaina.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 27-latkowi zarzut posiadania środków odurzających. 45-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

asp. Kamila Szulc/mb