Pijany kierowca w rękach policjantów z Bielan - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Pijany kierowca w rękach policjantów z Bielan

Data publikacji 05.05.2020

Policjanci z Bielan zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 20-letni obywatel Ukrainy mając półtora promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę seata. Po zatrzymaniu się do kontroli, chcąc uniknąć odpowiedzialności, przesiadł się na fotel pasażera. Za popełnione przestępstwo oprócz utraty prawa jazdy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w majowy weekend. Bielańscy mundurowi pełniący służbę patrolową na ulicy Pułkowej, zauważyli jadący pojazd. Styl jazdy seata wzbudził w nich podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali samochód do kontroli, a w momencie kiedy podchodzili do auta, zauważyli jak kierujacy mężczyzna przesiadł się na fotel pasażera. 

Policjanci nie dali się nabrać i zatrzymali mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany 20-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnej celi. Na drugi dzień śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc