Wpadli za kradzieże sklepowe - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli za kradzieże sklepowe

Data publikacji 06.05.2020

W ciągu minionego tygodnia policjanci z Bielan i Żoliborza ustalili i zatrzymali 2 osoby podejrzane o kradzieże w różnych placówkach handlowych na terenie dzielnic. Łupem 39-latka było 6 butelek markowego alkoholu o wartości ponad 700 złotych, a 38-letnia kobieta zabrała artykuły odzieżowe oraz słodycze, których koszt wyniósł ponad 1200 złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży mienia, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Bielan i Żoliborza wpłynęły zgłoszenia o kradzieżach różnych artykułów w placówkach handlowych. Działania kryminalnych z Żoliborza doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 38-letniej mieszkanki innej warszawskiej dzielnicy, która zabrała z półek sklepu odzież i słodycze o wartości ponad 1200 złotych.

Inny podejrzany wpadł w ręce bielańskich mundurowych po kolejnej kradzieży. 39-latek schował pod ubraniem dwie butelki whisky,  po czym omijając kasy próbował wyjść na zewnątrz. Nieuczciwego klienta zauważyli pracownicy ochrony. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna z tego samego sklepu zabrał jeszcze inne markowe alkohole o łącznej wartości ponad 700 złotych.

38-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/rr