Zatrzymani za posiadanie narkotyków - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 07.05.2020

Bielańscy wywiadowcy w ostatnich dniach zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie amfetaminę, a drugi przewoził marihuanę w samochodzie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Bielan po godz. 20.00 podjęli interwencję wobec mężczyzny przebywającego na parkingu niestrzeżonym. Podczas legitymowania 39-latek był zdenerwowany, policjanci zauważyli również, jak w pośpiechu włożył rękę do kieszeni. Okazało się, że schował tam zawiniątko z amfetaminą.

Kolejny zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zauważyli jak kierujący autem  mężczyzna, nie zasygnalizował skrętu w ulicę Kolektorską. W trakcie interwencji policjanci zwrócili uwagę na zbyt nerwowe zachowanie kierowcy. Jak się później okazało powodem emocji była zawartość przewożonego bagażu. Funkcjonariusze znaleźli w torbie 28-latka marihuanę.

Mężczyźni trafili do komendy przy ulicy Żeromskiego. Śledczy po zebraniu materiałów dowodowych przedstawili im zarzuty za posiadanie substancji psychoaktywnych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc