Aktualności

Zatrzymany i poszukiwany usłyszał 61 zarzutów za oszustwa w sieci

Data publikacji 08.05.2020

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 48-latka podejrzanego o oszustwa na jednym z portali internetowych. Mężczyzna poszukiwany za podobne przestępstwa popełnione w przeszłości, w dalszym ciągu oferował na sprzedaż towary, których nie posiadał. Zatrzymany po tym jak usłyszał 61 zarzutów doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, trafił do zakładu karnego. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do funkcjonariuszy z Bielan zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję zgłosiły się osoby oszukane na jednym z portali internetowych. Sprawca oferował na sprzedaż między innymi artykuły gospodarstwa domowego, damską galanterię, dodatki, jednak zamawiane i opłacone towary nie trafiały do klientów. Dzięki skutecznej i żmudnej pracy operacyjnej, policjanci ustalili podejrzanego działającego w sieci na fikcyjnym koncie. Śledczy dotarli też do wielu innych osób z całego kraju pokrzywdzonych przez oszusta. Funkcjonariusze wpadli na trop poszukiwanego mężczyzny, na którym ciążył wyrok więzienia za podobne przestępstwa popełnione w przeszłości. 48-latek został zatrzymany oraz trafił do policyjnej celi.

Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy co pozwoliło na przedstawienie mu 61 zarzutów doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 48-latek został już doprowadzony do zakładu karnego. Teraz grozi mu kolejna kara, do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/rr