Wpadł z narkotykami, chciał przekupić policjantów - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Wpadł z narkotykami, chciał przekupić policjantów

Data publikacji 12.05.2020

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali 35-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w chwili zatrzymania próbował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy wywiadowcy w godzinach wieczornych skontrolowali pojazd. Za kierownicą mazdy siedział  35-latek, który podczas legitymowania był zdenerwowany. To zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Jak się okazało, kontrolowany posiadał przy sobie zawiniątka z marihuaną i haszyszem. Mężczyzna zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz przekupstwo. Decyzją prokuratora 35-latek został objęty dozorem policyjnym. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Kamila Szulc