Nieuczciwi sprzedawcy podzielili się cudzą gotówką - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwi sprzedawcy podzielili się cudzą gotówką

Data publikacji 15.05.2020

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch pracowników placówki handlowej podejrzanych o kradzież pieniędzy. Mężczyźni zabrali ponad 1000 złotych z portfela pozostawionego przez jednego z klientów sklepu. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty za kradzież mienia wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskich policjantów zgłosił się pokrzywdzony, któremu w placówce handlowej na osiedlu Chomiczówka skradziono ponad 1000 złotych. Mężczyzna przez nieuwagę pozostawił przy ladzie portfel, a kiedy zgłosił się do sklepu po odbiór, brakowało w nim gotówki. Początkowo podejrzenie padło na wszystkich klientów, którzy robili tam zakupy.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Po analizie zebranych materiałów policjanci nie mieli już wątpliwości, że skradzionymi pieniędzmi podzieli się dwaj pracownicy sklepu. Mężczyźni zostali  zatrzymani i doprowadzeni do komendy przy Żeromskiego.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży mienia wspólnie i w porozumieniu. 20-latkowi i jego 21-letniemu wspólnikowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc