Zatrzymany za kradzież 77 voucherów do kina - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież 77 voucherów do kina

Data publikacji 02.06.2020

W ręce bielańskich kryminalnych wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież voucherów do kina w jednej z galerii handlowych. 30-letni miłośnik filmów zabrał aż 77 kuponów o wartości ponad 1800 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z galerii handlowych. Mężczyzna po seansie filmowym, kierując się w stronę wyjścia, zwrócił uwagę na nieobecność pracowników w punkcie informacji. Postanowił skorzystać z okazji i zajrzał do jednej ze znajdujących się tam szuflad, a następnie zabrał stamtąd 77 voucherów do kina.

Kradzież została szybko ujawniona i zgłoszona bielańskim policjantom. Wizerunek kinomana, którego łupem były kupony o wartości ponad 1800 złotych, został zarejestrowany przez zainstalowane w placówce handlowo-usługowej kamery monitoringu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, na podstawie nagrań ustalili miejsce zamieszkania wytypowanego sprawcy. 30-latek został zatrzymany oraz przewieziony do komendy przy Żeromskiego.

Śledczy po zgromadzeniu dowodów, przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/ea