Aktualności

Poszukiwany chcąc uciec policjantom, rzucił hulajnogą w drzwi radiowozu

Data publikacji 18.06.2020

Dzielnicowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. 28-latek na widok patrolu mundurowych rzucił hulajnogą w drzwi radiowozu, a następnie próbował ratować się ucieczką. Zatrzymany po krótkim pościgu usłyszał już zarzut za uszkodzenie mienia oraz został doprowadzony do zakładu karnego. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Żoliborscy dzielnicowi patrolując plac Inwalidów zauważyli mężczyznę poszukiwanego listem gończym, jadącego hulajnogą. 28-latek od pół roku ukrywał się przed organami ściągania, w związku z orzeczoną karą 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna zorientował się, że został rozpoznany i w momencie kiedy mundurowi wysiadali z radiowozu, rzucił hulajnogą w drzwi pojazdu, a następnie zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i już po kilku minutach mieli go w rękach.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. 28-latek został przetransportowany do zakładu karnego. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/is