Podpalił kamerę monitoringu, ale nie wiedział dlaczego - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Podpalił kamerę monitoringu, ale nie wiedział dlaczego

Data publikacji 23.06.2020

Bielańscy kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzanego o umyśle uszkodzenie kamery monitoringu na klatce schodowej bloku przy ulicy Doryckiej. Mężczyzna podpalił urządzenie nie zdając sobie sprawy, że jego wizerunek został nagrany. Zatrzymany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia o wartości około 900 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o tym, że nieznany sprawca podpalił kamerę monitoringu znajdującą się na klatce schodowej budynku przy ulicy Doryckiej. Pokrzywdzony wycenił straty na około 900 złotych. Wizerunek podejrzanego został zarejestrowany na chwilę przed tym, zanim zniszczył urządzenie.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili tożsamość nagranego mężczyzny oraz jego miejsce zamieszkania. Funkcjonariusze kilka dni temu zatrzymali zaskoczonego ich poranną wizytą 23-latka.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania twierdził, że nie wie dlaczego tak postąpił. Teraz 23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/is