Usłyszał 125 zarzutów za oszustwa w sieci - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Usłyszał 125 zarzutów za oszustwa w sieci

Data publikacji 23.06.2020

Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 36-latka podejrzanego o oszustwa na portalu aukcyjnym. Mężczyzna oferował na sprzedaż towary, których nie posiadał, narażając pokrzywdzonych na straty sięgające około 50 000 złotych. Zatrzymany usłyszał łącznie 125 zarzutów doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, do oszustw dochodziło na jednym z portali aukcyjnych. Sprawca oferował na sprzedaż między innymi sprzęt elektroniczny, jednak zamawiane i opłacone towary nie trafiały do klientów. Żmudna praca operacyjna i procesowa przyniosła efekty. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanego działającego w Internecie na fikcyjnym koncie oraz dotarli do wielu osób pokrzywdzonych przez oszusta. Mężczyzna poszukiwany przez prokuratury z całego kraju, ukrywał się przed organami ścigania. Wytropiony 36-latek wpadł w ręce policjantów, kiedy wychodził z jednej ze stacji metra. Zatrzymany trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego.

Policjanci przygotowali obszerny materiał dowodowy, co pozwoliło na przedstawienie mężczyźnie 125 zarzutów doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 36-latkowi grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/is