Rzucił butelką w zaparkowany radiowóz - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Rzucił butelką w zaparkowany radiowóz

Data publikacji 26.06.2020

Zarzut uszkodzenia radiowozu oznakowanego usłyszał 27-latek zatrzymany przez kryminalnych z Bielan. Mężczyzna rzucił w zaparkowany pojazd szklaną butelką powodując wgniecenia w karoserii i zarysowania na przedniej szybie po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany swój chuligański czyn tłumaczył wypitym alkoholem. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę. Mundurowi zaparkowali pojazd służbowy oraz weszli do jednego z budynków. W czasie kiedy policjanci interweniowali, nieznany sprawca rzucił szklaną butelką w zaparkowany radiowóz. Efektem chuligańskiego czynu były wgniecenia w karoserii oraz zarysowania na przedniej szybie, straty oszacowano na kwotę około 2 000 złotych.

Kryminalni z Bielan rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia oraz wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenie radiowozu. Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca podwarszawskiej miejscowości. Mężczyzna został przesłuchany oraz usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem. Teraz grozi  mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc/is