Aktualności

Zatrzymania i dozór za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 23.07.2020

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu zabezpieczono marihuanę, z której można uzyskać 400 porcji dilerskich. W ręce policjantów wpadł również znajomy mężczyzny, który w chwili zatrzymania miał przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty za przestępstwa narkotykowe. 24-latek został objęty dozorem policyjnym, grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z referatu wywiadowczego otrzymali informację o  mężczyźnie, który może posiadać środki odurzające. Kilka dni temu funkcjonariusze skontrolowali podejrzewanego 24-latka. W bieliźnie miał ukrytą torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego. Wylegitymowany 26-letni znajomy mężczyzny miał przy sobie także zawiniątko z nielegalną substancją. Obaj zostali zatrzymani.

Następnie policjanci przeszukali mieszkanie 24-latka gdzie znaleźli worek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji, potwierdzono, że jest to marihuana.

Śledczy po zgromadzeniu materiałów dowodowych przedstawili 26-latkowi zarzut posiadania środków odurzających co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Młodszy z mężczyzn został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.  Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Kamila Szulc