Aktualności

#GASZYNCHALLENGE – policjanci z Bielan i Żoliborza wsparli małego Stasia

Data publikacji 24.07.2020

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, podjęli wyzwanie #GaszynChallenge. Do wykonania 10 pompek zostaliśmy nominowani przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie oraz Wojskową Komisję Uzupełnień Warszawa Śródmieście. Zadanie zostało wykonane dla małego Stasia, synka naszej niebieskiej siostry.

Nominacje do #GaszynChallenge otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz od Wojskowej Komisji Uzupełnień Warszawa Śródmieście. Wyzwanie zostało przyjęte. Policjanci z bielańskiej komendy oraz żoliborskiego komisariatu wykonali 10 pompek, a wszystko to dla małego Stasia, synka policjantki z komisariatu na Bemowie. Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na specjalistyczne leczenie chłopca, który urodził się w 25 tygodniu życia bez prognoz na przeżycie.

Staś w drugiej dobie życia doznał wylewów krwi do mózgu II, III i IV stopnia, które poniosły za sobą wyniszczające organizm następstwa. Towarzyszyły temu również choroby wywołane wcześniactwem – NEC, retinopatia, dysplazja oskrzelowa. Z uwagi na postępujące wodogłowie zaimplantowano mu zastawkę komorowo-otrzewnową. Chłopiec wymaga stałej kontroli wielu specjalistów oraz ciągłych i systematycznych rehabilitacji. To bardzo kosztowne leczenie jest jedyną szansą, aby zapewnić mu lepsze życie.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji społecznej #GaszynChallenge tym razem dla Stasia, który potrzebuje pomocy: nr konta Stasia w Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom

 

57 1240 6351 1111 0010 7491 7711 Skwarek Stanisław

 

Po wykonaniu zadania Komendant Rejonowy Policji Warszawa V podinsp. Wojciech Turek nominował do akcji „Gaszyn Challenge”:

Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie

Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany

V Odział Terenowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy

 

Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji społecznej #GaszynChallenge.

asp.Kamila Szulc/kp-z

 

Ładowanie odtwarzacza...