Fałszywy policjant zatrzymany przez mundurowych z Bielan - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Fałszywy policjant zatrzymany przez mundurowych z Bielan

Data publikacji 27.07.2020

Za usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta” odpowiadać będzie 20-latek zatrzymany przez mundurowych z Bielan. Mężczyzna wpadł, kiedy chciał wypłacić przelane przez pokrzywdzoną pieniądze w kwocie 50 000 złotych. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Działania policjantów z Bielan doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji, że może dojść do przestępstwa, zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł 20-letni mieszkaniec dzielnicy. Mężczyzna przyszedł wypłacić 50 000 złotych przelane przez starszą kobietę, która była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji.

Jak ustalili funkcjonariusze do pokrzywdzonej zamieszkałej w Gdańsku zatelefonował mężczyzna, podający się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej poinformował, że jej oszczędności są zagrożone oraz przekonał rozmówczynię do przelania pieniędzy na podany numer konta.

20-latek zatrzymany przez mundurowych trafił do policyjnej celi. Dalsze czynności z zatrzymanym wykonali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Decyzją sądu 20-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJ! POLICJANCI NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PIENIĘDZY.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że nie jest to policjant tylko oszust lub w chwili, gdy dzwoniąca osoba postępuje w opisany sposób PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerem alarmowym 112 albo całodobowo bezpośrednio do dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa V pod numerem telefonu 47 723-71-55.

 

asp. Kamila Szulc