Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” podczas wakacji

Data publikacji 28.07.2020

Policjanci z Bielan w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali wakacyjne spotkanie z dziećmi. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a zwłaszcza o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Zajęcia tym razem odbyły się z uczestnikami półkolonii „Lato w Mieście ” w szkole przy ul. Broniewskiego. Głównym tematem spotkania z dziećmi było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Przypomnieliśmy jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia oraz kiedy należy skorzystać z telefonu alarmowego. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniami.

Na zakończenie profilaktycznej pogadanki zachęcaliśmy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie pn. "Artystyczny przeWODNIK" zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP wraz z Fundacją PZU, polegającym na przygotowaniu spotu filmowego lub pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką, promujących bezpieczne przebywanie nad wodą.

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

st. asp.  Kamila Szulc