Aktualności

Wkręć się – zbieraj nakrętki z policjantami, nasza akcja trwa

Data publikacji 28.07.2020

Dzielnicowy młodszy aspirant Rajmund Steć z bielańskiej komendy, kilka lat temu w zbieranie nakrętek zaangażował innych policjantów, mieszkańców Bielan, społeczność szkolną i przedszkolną. Do akcji włączyli się również członkowie oraz osoby zaprzyjaźnione Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy bielańskiej oraz północno-praskiej komendzie, a także firmy i inne instytucje. Dzięki wszystkim możliwa jest pomoc dla potrzebujących.

W listopadzie ubiegłego roku dzielnicowy z bielańskiej komendy mł. asp. Rajmund Steć  rozpoczął kolejną już edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Obecnie mamy uzbieranych 1,5 tony korków. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do potrzebujących mieszkańców Bielan Igora, Oliwki oraz do Klary cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V przy ulicy Żeromskiego 7, budynku Wydziału Prewencji przy ulicy Broniewskiego 58 i w Komisariacie  znajdują się plastikowe pojemniki do których można wrzucać zebrane zakrętki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielan i Żoliborza, nasza akcja wciąż trwa!

st. asp. Kamila Szulc