Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o znęcanie się nad partnerką

Data publikacji 14.09.2020

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 15 metrów oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 24-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad partnerką. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych z Bielan, po tym jak wszczął awanturę. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu bielańscy dzielnicowi, w związku z informacją o przemocy domowej, interweniowali w jednym z mieszkań na osiedlu Słodowiec. Jak ustalili policjanci, 24-latek znęcał się nad partnerką psychicznie i fizycznie. W trakcie awantur bił, popychał, szarpał za włosy, ubliżał oraz groził kobiecie oblaniem żrącą substancją.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy oraz przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 15 metrów. 24-latek musi także opuścić mieszkanie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Kamila Szulc