„Bezpieczny przedszkolak” na Bielanach - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny przedszkolak” na Bielanach

Data publikacji 17.09.2020

Kilka dni temu policjanci z Bielan odwiedzili dzieci z przedszkola nr 271 przy ulicy Broniewskiego. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną opowiedzieli maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Dzieci nauczyły się jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz dowiedziały się o zasadach, jakich należy przestrzegać przy kontaktach ze zwierzętami. Dla najmłodszych był to z pewnością dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Policjanci z Bielan otrzymali zaproszenie do przedszkola nr 271 przy ul. Broniewskiego, gdzie przeprowadzili pogadankę z maluchami na temat bezpieczeństwa.

Dzieci mogły posłuchać na temat pracy policjantów, dowiedziały się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w domu, przedszkolu i na podwórku. Lekcja była świetną okazją do przypomnienia numerów alarmowych. Maluchy pytane przez mundurowych o to gdzie zadzwonić po pomoc, bezbłędnie odpowiadały na wszystkie pytania.

st. asp. Kamila Szulc