Spodobał mu się cudzy laptop, odpowie za kradzież - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spodobał mu się cudzy laptop, odpowie za kradzież

Data publikacji 17.09.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy, ustalili i zatrzymali mężczyznę, który wykonując prace remontowe pomieszczeń biurowych jednej z firm działających na terenie dzielnicy, zabrał laptop o wartości 1000 złotych. 64-latek usłyszał już zarzut kradzieży, za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan zostali powiadomieni o kradzieży laptopa z pomieszczenia biurowego jednej z firm działających na terenie dzielnicy. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na kwotę 1000 złotych. Jak się okazało komputer zabrał mężczyzna wykonujący tam prace remontowe.  

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili personalia i miejsce pobytu podejrzanego. Do zatrzymania 64-latka doszło kilka dni temu na osiedlu Wrzeciono. Zatrzymany trafił do komendy przy Żeromskiego.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży mienia. Zatrzymany przyznał się, a przesłuchującym go policjantom powiedział, że zabrany sprzęt przez roztargnienie pozostawił w tramwaju. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Kamila Szulc