Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 18.09.2020

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 42-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy mundurowi zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 42-latek wobec żony i dzieci, w jednym z mieszkań na osiedlu Wrzeciono. Jak ustalili policjanci, mężczyzna znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. W trakcie awantur, jakie wszczynał będąc pod wpływem alkoholu groził pobiciem, szarpał za włosy, popychał, ubliżał oraz zakłócał spoczynek nocny swoim najbliższym.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. 42-latek musi także opuścić mieszkanie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Kamila Szulc