Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 24.11.2020

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie Bielan i Żoliborza zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni mieli od 0,7 do 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez stołecznych policjantów na ulicy Pułkowej. W zatrzymanym do kontroli pojeździe kierowcą był 46-letni mężczyzna, który w organizmie miał 0,7 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany godzinę później, na warszawskim Żoliborzu. Policjanci zauważyli audi, którego kierowca jechał wężykiem. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 49-letni kierowca miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna od kilku dni świętował swoje urodziny.

Trzeci nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego na Moście Północnym. Po godzinie 16.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie 42-latka wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Ostatni z kierowców został zatrzymany na Wybrzeżu Gdyńskim. Kierowca audi przekroczył dozwoloną prędkość i to było powodem zatrzymania auta do kontroli. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 26-latek nie posiada prawa jazdy , gdyż uprawnienia zostały mu cofnięte w 2017 roku.  Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna usiadł za kierownica mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

nadkom. Elwira Kozłowska