Aktualności

Policjanci włączyli się w akcję „ Warszawska Wigilia z dostawą”

Data publikacji 24.12.2020

W ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” do akcji pakowania paczek włączyli się dzielnicowi i policjanci z Wydziału do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii bielańskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczali również teren przyległy do obiektu, gdzie były pakowane i wydawane paczki dla potrzebujących.

Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. W ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” wolontariusze z Fundacji Wolne Miejsce i miasta stołecznego Warszawa w wigilię Bożego Narodzenia dostarczyli pod drzwi potrzebujących mieszkańców świąteczne paczki – oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

W ramach akcji „Warszawska wigilia z dostawą” do akcji pakowania paczek, które zostały dostarczone potrzebującym włączyli się dzielnicowi i policjanci z Wydziału do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczali teren wokół obiektu przy ulicy Lindego, gdzie dostarczany był towar, pakowane i wydawane były paczki. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a koło 300 wolontariuszy, którzy przychodzili i przyjeżdżali samochodami aby odebrać paczki, dostarczyło je bez większych utrudnień potrzebującym.

Zachęcamy do wzajemnej pomocy i wrażliwości na drugiego człowieka. Niech trudny czas izolacji i ograniczania kontaktów społecznych nie wpływa na ludzkie odruchy serca. Pomaganie innym daje wiele radości i satysfakcji. Pomagajmy sobie nawzajem.

nadkom. Elwira Kozłowska/jf

 

 

  • Policjantka pakująca paczki
  • Paczki
  • Policjantka pakująca paczki
  • Policjantka pakująca paczki
  • Policjant pakujący paczki
  • Paczki