Sprzedawała leki przeciwdepresyjne - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Sprzedawała leki przeciwdepresyjne

Data publikacji 07.01.2021

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kobietę, która za pośrednictwem strony internetowej sprzedawał klientom środki farmaceutyczne w postaci leków, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. 28-latka odpowie za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że jedna z mieszkanek Bielan za pośrednictwem stron internetowych oferuje do sprzedaży leki, głównie przeciwdepresyjne. Klienci zamawiający interesujące ich lekarstwa otrzymywali je osobiście lub wysyłkowo.

Nad tą sprawą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pracowali kilka tygodni. Kilka dni temu zatrzymali 28-letnią kobietę. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli prawie 16 000 złotych i 50 euro.

Kobieta już usłyszała zarzuty za wprowadzanie środków farmaceutycznych w postaci leków do obrotu, na które nie posiadała zezwolenia i oferowanie ich do sprzedaży. 28-latka odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie farmaceutycznym. Grozi jej teraz  kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Elwira Kozłowska/jf