Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 08.01.2021

Bielańscy policjanci stale prowadzą kontrole kierowców. Tym razem kilka nieodpowiedzialnych osób straciło prawo jazdy. Zatrzymani kierujący mieli od 0,7 do 2,3 promila alkoholu we krwi. Wszystkim zostaną przedstawione zarzuty. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przez ostatnich kilka dni funkcjonariusze, na ulicach Bielan i Żoliborza, prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Kontrole miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Poza badaniem stanu trzeźwości kierujących sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Na przestrzeni trzech dni policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Wśród zatrzymanych był 44-letni mężczyzna, który swoją jazdę zakończył na ulicy Klaudyny. Kierowca Toyoty miał we krwi 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Kolejny kierowca został zatrzymany przez stołecznych policjantów na ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Kierowca ciężarówki w terenie zabudowanym przekroczył prędkość, za co został ukarany mandatem. W trakcie kontroli okazało się również, że 48-latek był nietrzeźwy.

Kolejna kierująca została zatrzymana na ulicy Trenów. 44-latka miała prawie promil alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do bielańskiej komendy.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Osoby wsiadające za kółko w stanie nietrzeźwości, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Bielan i Żoliborza stale będę prowadzić takie kontrole, aby wyeliminować nieodpowiedzialne osoby z naszych ulic.

nadkom. Elwira Kozłowska