Nietrzeźwy uderzył w barierki energochłonne - Aktualności - KRP V – Bielany, Żoliborz

Aktualności

Nietrzeźwy uderzył w barierki energochłonne

Data publikacji 14.01.2021

26-latek mając ponad 2 promile alkoholu wjechał oplem w barierki energochłonne. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego. Mieszkańcowi Bielan grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Według zgłoszenia najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca opla wjechał w barierki energochłonne. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego potwierdzili to zgłoszenie.

Okazało się, że autem kierował 26-letni mieszkaniec Bielan. Mundurowi wyczuli od niego  charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien wsiadać za kierownicę. Miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Bielańscy dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzuty. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

nadkom. Elwira Kozłowska