insp. Lech Bielak - Kierownictwo - KRP V – Bielany, Żoliborz

Kierownictwo

insp. Lech Bielak

Komendant Rejonowy Policji Warszawa V

Insp. Lech Bielak urodził się 2 marca 1968 roku w Józefowie. Jest absolwentem Akademii Humanistycznej w Pułtusku im. Aleksandra Gieysztora zakresie administracji publicznej. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

W policji służy od 28 lat i przez cały okres związany jest ze stołecznym garnizonem. Służbę początkowo pełnił w Oddziałach Prewencji, a następnie jako dowódca plutonu w Wydziale Zabezpieczenia Miasta Komendy Stołecznej Policji. W 1998 roku objął stanowisko specjalisty w Zespole Organizacji Służby w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Rok później rozpoczął pracę w Sztabie Policji Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji, gdzie pracował przez 7 lat. W czerwcu 2006 roku objął stanowisko zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji, gdzie odpowiadał za współpracę z sądami na terenie garnizonu stołecznego. Rok później objął stanowisko zastępcy Naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji. W czerwcu 2012 roku został I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V.

Od września 2014 roku jest Komendantem Rejonowym Policji Warszawa V.

Odznaczony Złotą i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Jest żonaty, ma dwóch synów. Pasjonuje się historią II wojny światowej. Jest instruktorem strzelectwa sportowego i bojowego.