mł. insp. Michał Jabłoński - Kierownictwo - KRP V – Bielany, Żoliborz

Kierownictwo

mł. insp. Michał Jabłoński

I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V

Mł. insp. Michał Jabłoński urodził się 30 grudnia 1977 roku w Radomsku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku pedagogika opiekuńczo- resocjalizacyjna. Ukończył studia podyplomowe w zakresie problematyki zorganizowanej przestępczości i terroryzmu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Do policji wstąpił w 1997 roku i przez cały okres związany jest ze stołecznym garnizonem. Służbę początkowo pełnił w Oddziałach Prewencji, od 2000 roku w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji Warszawa Białołęka. W 2005 roku objął stanowisko kierownika Referatu Kryminalnego w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka, a w 2010 roku zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W 2015 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komisariatu Policji Warszawa Targówek.

Od kwietnia 2017 roku był Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V. Od września 2020 roku jest I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V.

Odznaczony Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Jest żonaty, ma dwóch synów. Pasjonuje się muzyką, jest założycielem i Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KRP Warszawa V i VI.