Podziękowania dla bielańskiego dzielnicowego - Podziękowania - KRP V – Bielany, Żoliborz

Podziękowania

Podziękowania dla bielańskiego dzielnicowego

Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, czy wystawianie mandatów za wykroczenia – to pomoc potrzebującym w wielu różnych sytuacjach. Miło jest zarówno policjantom, jak i ich przełożonym, kiedy otrzymują takie podziękowania, jak przysłane w tym tygodniu do bielańskiej Policji – za pomoc jakiej dzielnicowy udzielił pokrzywdzonej kobiecie.

Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V insp. Lecha Bielaka, wpłynęły pisemne podziękowania od mieszkanki Bielan, w których wyraziła swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec dzielnicowego, który pomógł jej w trudnej sytuacji życiowej.

Kobieta po rozwodzie nadal była nękana i obrażana przez byłego męża. O pomoc poprosiła swojego dzielnicowego, który  nie tylko pomógł jej uregulować sprawy rodzinne, ale również zorganizował pomoc środków medycznych. W liście do Komendanta napisała „…zaczynam na nowo wierzyć, że mam prawo do godnego życia bez lęku i strachu”.  

Podziękowania i wdzięczność od osób, którym pomagamy, rekompensują  trudy często niebezpiecznej pracy policyjnej. Szczególnie jest nam miło, kiedy ktoś pamięta o słowie „dziękuję”.

ek